O mnie

„She provokes action, arose to live,  

mountains is what makes her to live faster, louder and more confident.

She’s trustworthy and sure of herself.”

DSC01483Taką opinię dostałam na couchserfingu 6 lat temu!

Czy coś się zmieniło? Myślę, że nie chodź mi najtrudniej siebie oceniać. Do tego wszystkiego dodałabym, że jestem szczera i bezpośrednia. Szczerość wiąże się z życiem w zgodzie z samym sobą. Nie mogłabym pisać bloga, na którym nie mogłabym być szczera, dlatego blog ten nie będzie o tym, co jest naj. To będzie miejsce bez ściemy i mam nadzieje, że będzie czymś więcej. Nie tylko dla mnie, ale i dla Ciebie.

Gdy ktoś mnie pyta jakie studia skończyłam, zawsze się śmieję i mówię, że skończyłam dwa kierunki w Polsce turystykę i rekreację:-). W międzyczasie pracowałam w branży eventowej, wyjechałam na wymianę studencką do Norwegii, a po obronie pracy magisterskiej przebywałam i pracowałam głównie za granicą.

Obecnie pracuję sezonowo jako przygodowy przewodnik jaskiniowy w Nowej Zelandii w Waitomo.
(ang. Black Water Rafting)

Zainteresowanie górami i jaskiniami zaczęłam na studiach. To tu spotkałam osoby, które mnie zainspirowały do podejmowania wyzwań podróżniczych.

Nigdy nie uważałam się za osobę „ekstremalną” bo taką nigdy nie byłam. Obecnie słowo te jest nadużywane i nie chciałabym przypisywać sobie tego określenia, chodź niektóre zdjęcia i opisy na tym blogu mogą wskazywać co innego. Ekstremalność dla każdego znaczy też co innego; dla jednego będzie to wejście do bazy pod Annapurne, a drugiego wytyczenie nowej drogi na Danali na Alasce. Nie chcę tu rozstrzygać co jest bardziej lub mniej ekstremalne, nie w tym rzecz.

W głowie, aż kłębi mi od pomysłów, które chciałabym kiedyś zrealizować, ale teraz też wiem, że taka pogoń za tymi marzeniami nie jest najważniejsza. Dlatego nie znajdziecie tutaj listy marzeń. Nie chcę kolejno odhaczać planów, które zostały zrealizowane bądź nie.

Nie w tym sens.
Szukam czegoś więcej.

W pracy Black Water Rafting
W pracy Black Water Rafting. Praca musi mi sprawiać przyjemność. Niestety mało jest takich prac, które to robią.